Woda w lodówce

Woda w lodówce

Nie ma niezawodnych lodówek - nawet najdroższy i najnowocześniejszy sprzęt może ulec mniej lub bardziej poważnej awarii. Dużo zależy przede wszystkim od użytkownika i tego, czy stosuje się on do zaleceń producenta zawartych w instrukcji i systematycznie czyści chłodziarkę. Woda na dnie lodówki to jedna z typowych usterek tego sprzętu AGD. Zobacz, dlaczego w lodówce zbiera się woda i co z tym zrobić!

Kliknij i zamów fachowca w Twoim mieście
Serwis AGD

Nieszczelne drzwi lodówki

Ciepłe powietrze w komorze lodówki to prosta droga do skraplania się pary wodnej, która będzie spływać po ściankach i zbierać się na dnie chłodziarki. Za wzrost temperatury może odpowiadać pęknięta uszczelka. Nie wiesz, jak sprawdzić szczelność lodówki? Włóż kartkę między obudowę chłodziarki a uszczelkę i zamknij drzwi – jeśli kartka luźno wypadnie, oznacza to, że konieczna będzie wymiana uszczelki w lodówce na nową (lub całych drzwi w przypadku zespolenia tych elementów).

 

Zapchany odpływ

Wszelkie skropliny powinny być odprowadzane przez odpływ lodówki, który znajduje na tylnej ścianie wewnątrz komory. Czasem odpływ jest przepełniony lub zatyka się resztkami jedzenia – w takiej sytuacji najlepiej przeczyścić go cienkim drucikiem. Innym problemem jest zapchany wężyk odpływowy, który znajduje się za kratownicą. W jego udrożnieniu może pomóc solidne naciśnięcie rurki, by przepchać zanieczyszczenia – jeśli nie, rozważyć można wymianę części na nową.

 

Wyciek czynnika chłodzącego

Zauważyłeś, że lodówka cieknie, a temperatura w jej wnętrzu jest znacznie podwyższona? To może być niedobór czynnika chłodzącego! Sprawdź, czy układ chłodzący nie ma nieszczelności, przez które mogło dojść do wycieku chłodziwa. W tym przypadku diagnostykę sprzętu, uszczelnienie układu, jak i uzupełnienie czynnika chłodzącego w lodówce należy zlecić specjaliście – tylko serwis lodówek ma odpowiednie narzędzia i fachową wiedzę, by bezpiecznie nabić czynnik.

 

Jeśli w lodówce skrapla się woda, a na jej dnie tworzy się kałuża, oznacza to zbyt dużą temperaturę w jej wnętrzu lub zatkanie odpływów. Ciepło w lodówce może być spowodowane przez wiele usterek – zepsuty termostat, awarię agregatu czy nieprawidłowe działanie modułu elektronicznego. Samodzielne ustalenie przyczyny może być trudne – w przypadku regulacji temperatury, warto sprawdzić, czy przy kręceniu termostatem wydaje on charakterystyczny klik na maksymalnym poziomie. Warto jednak zadzwonić po fachowca, który sprawdzi wszystkie części lodówki.

Potrzebujesz sprawdzonego fachowca w Twoim mieście?
Zadzwoń lub wypełnij formularz i zapytaj fachowca o cenę i termin usługi!
Zapytaj 24/7
o cenę i termin usługi
Zadzwoń dziś 7.00-21.00732 080 502
Zadzwoń dziś 7.00-21.00 732 080 502
Zapytaj przez formularz 24/7 o cenę i termin usługi
Wybierz termin i zamów usługę przez formularz
Dzwoniąc pod podany numer lub kontaktując się przez formularz, użytkownik akceptuje Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Naprawek.pl

Dzwoniąc pod podany wyżej numer, pisząc na powyższy adres e-mail lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności.

Rozwiń więcej

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

Zapytaj 24/7
o cenę i termin
usługi
Zadzwoń dziś 7.00-21.00 732 080 502