Pralka źle płucze

Pralka źle płucze

Kolejny raz wyciągnąłeś z pralki źle wypłukane ubrania z osadem proszku lub śliskim nalotem z mydlin? To problem z płukaniem, który może wynikać zarówno z awarii pralki, jak i czynników zewnętrznych. Sprawdź, co najczęściej odpowiada za niewypłukane pranie i zobacz, co możesz z tym zrobić!

 

Kliknij i zamów fachowca w Twoim mieście
Serwis AGD

Złe dozowanie detergentów

Często niewypłukane ubrania są wynikiem tego, że użyto za dużo proszku do prania lub płynu do płukania. Ważne jest, by stosować się do zaleceń producenta, który określa, ile detergentu jest potrzebne do wyprania określonej wielkości wsadu. Pamiętaj, że zbyt duża objętość prania spowoduje, że woda nie będzie mogła swobodnie dotrzeć do każdego zakamarka i dokładnie wypłukać odzieży. Ładowność pralki to coś, czego nie należy przekraczać – pełny bęben będzie zbyt ciężki i może spowodować poważniejsze awarie.

 

Brudna pralka

Regularne i precyzyjne czyszczenie pralki to podstawa. Niejednokrotnie przyczyną różnych awarii są zanieczyszczenia, które gromadzą się w trudno dostępnych miejscach, takich jak dozownik detergentów czy filtry. Na które elementy trzeba szczególnie zwrócić uwagę?

  • Szuflada na proszek - to miejsce szczególnie wrażliwe na brak systematycznego czyszczenia. Pozostałości proszku i płynów do płukania często zbrylają się, gniją i powodują brzydki zapach z pralki. Ubrania będą niedopłukane zarówno wtedy, gdy szuflada jest uszkodzona i przekazuje detergent w nieodpowiednim cyklu prania, jak i gdy proszek przedostanie się do miejsca na płyn do płukania.
     
  • Zapchany filtr - wszelkie kłaczki, włosy, sierść czy drobne przedmioty, które zapodziały się w pranej odzieży, zbierają się w filtrze. Jeśli jest zapchany, mydliny będą wracać do wnętrza pralki, a pompa nie będzie prawidłowo odprowadzać wody. Regularnie opróżniaj filtr w pralce i dbaj o opróżnianie kieszeni przed wrzuceniem ubrań do bębna.

 

Pralka pobiera za mało wody

Porządne wypłukanie prania wymaga dostępu do bieżącej wody pod odpowiednio silnym ciśnieniem i możliwości swobodnego odpompowania mydlin. Upewnij się, że ciśnienie wody jest prawidłowe, a zawór wody całkowicie odkręcony. Jeśli pralka wolno pobiera wodę lub nie odprowadza całkowicie mydlin, może to oznaczać zakamieniony lub uszkodzony wąż odpływowy. Udrożnij przewód lub w razie potrzeby wymień go na nowy. Warto systematycznie odkamieniać pralkę, np. octem. Problem z płukaniem może być także objawem awarii elektrozaworu lub hydrostatu.


Jeśli pralka źle płucze, ubrania po praniu są śliskie, brudne i brzydko pachną, naprawdę warto się temu przyjrzeć. Być może problem wynika z niedostatecznego doczyszczenia szuflady na proszek lub zbyt hojnym dawkom detergentu, jednak jest szansa, że to objaw porządniejszej awarii. Upewnij się i w razie potrzeby skontaktuj z zaufanym serwisem pralek.  

Potrzebujesz sprawdzonego fachowca w Twoim mieście?
Zadzwoń lub wypełnij formularz i zapytaj fachowca o cenę i termin usługi!
Zapytaj 24/7
o cenę i termin usługi
Zadzwoń dziś 7.00-21.00732 080 502
Zadzwoń dziś 7.00-21.00 732 080 502
Zapytaj przez formularz 24/7 o cenę i termin usługi
Wybierz termin i zamów usługę przez formularz
Dzwoniąc pod podany numer lub kontaktując się przez formularz, użytkownik akceptuje Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Naprawek.pl

Dzwoniąc pod podany wyżej numer, pisząc na powyższy adres e-mail lub klikając przycisk Wyślij akceptuję Regulamin Serwisu Naprawek i przyjmuję do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 przetwarza moje dane osobowe zgodnie z Polityką Prywatności.

Rozwiń więcej

Przyjmuję również do wiadomości, że firma Lindeman Sp. z o.o., ul. Grudziądzka 132, 87-100 Toruń, NIP: 9562357373, REGON: 385047262, KRS: 0000818345 używa rozwiązań informatycznych do zanonimizowanej analizy zachowań użytkowników Serwisu Naprawek przy wykorzystaniu narzędzi firmy Google, w celu optymalizacji i rozwoju Serwisu.

Zapytaj 24/7
o cenę i termin
usługi
Zadzwoń dziś 7.00-21.00 732 080 502